ÜST YÖNETİM

Ergün Güler

(1974 - Berlin) Dokuz Eylül Üniversitesi’nden İşletme lisans ve Bilkent Üniversitesi’nden MBA yüksek lisans derecelerine sahip olan Ergün Güler Vestel’deki kariyerine 1999 yılında Finans Uzmanı olarak başlamış, 2006 - 2012 yılları arasında Vestel Şirketler Grubu Mali İşler ve Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Mayıs 2012’de Zorlu Holding Kurumsal Risk ve Hazine Koordinatörü olarak atanan Sn. Güler, Ekim 2012’den Eylül 2023’e kadar Vestel Ticaret AŞ’de Yurt içi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. Ergün Güler 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Cem Köksal

(1967 - Ankara) 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Köksal, 1990 yılında Bilkent Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1990 ve 2001 yılları arasında bankacılık sektöründe görev yapan Cem Köksal, 1997 yılında Denizbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Sn. Köksal, 2002 yılında Vestel’e Finanstan Sorumlu Başkan olarak katılmıştır. Vestel Şirketler Grubu’nda İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmekte olan Cem Köksal, aynı zamanda Zorlu Holding CEO’su, Zorlu Holding Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı ve Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ ile Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Necmi Kavuşturan

(1956 - Gaziantep) Necmi Kavuşturan, 1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1979 yılında Türkiye İş Bankası’nda uzman olarak başlayan Sn. Kavuşturan, 1985 yılında İnterbank Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. İnterbank’ta “Management Trainee” eğitimleri, açık performans sistemleri ve toplam kalite yönetimi gibi çalışmalara öncülük eden Necmi Kavuşturan, 1997-2003 yılları arasında Denizbank’ta Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Sn. Kavuşturan, bu süreçte Denizbank’ın Reklam, Halkla İlişkiler, İnşaat ve Satın Alma Departmanlarını da yönetmiştir. 2003 yılında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanlığı’na atanan Necmi Kavuşturan, 2005 yılından bu yana Vestel Şirketler Grubu’nda İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Alp Dayı

(1963 - Alaşehir) 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Alp Dayı, 2006 yılında California Üniversitesi, UC Berkeley’den Finans diploması almıştır. Sn. Dayı 1987 yılından bu yana çeşitli sanayi kuruluşlarında mali işlerden sorumlu üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. 1999 yılında Vestel Şirketler Grubu’na katılan ve son olarak Vestel Şirketler Grubu Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapan Sn. Alp Dayı, 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla Zorlu Holding Mali İşler Grubu Başkanı olarak atanmıştır.

Hasan Uğur

(1981- Mersin) Hasan Uğur, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2005 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Bulaşık Makinesi Ar-Ge Bölümü’nde Tasarım Mühendisi olarak başlamıştır. Sn. Uğur sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Mekanik Hidrolik Sistem Tasarım Sorumlusu ve Senior Design Architect görevlerinde bulunmuştur. 2013-2019 yılları arasında Buzdolabı Fabrikaları’nda Ar-Ge Müdürü olarak görev yapan Uğur, Şubat 2019’dan itibaren Buzdolabı Fabrikaları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunmuştur. Hasan Uğur 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Bülent Kiracıoğlu

(1979 - Balıkesir) Bülent Kiracıoğlu 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, 2003-2015 yılları arasında yerli ve çok uluslu farklı bankalarda kurumsal bankacılık alanında çalışmıştır. 2015 yılında Vestel Şirketler Grubu’nda Merkezi Finans Müdürü olarak çalışmaya başlayan Sn. Kiracıoğlu, 2019 yılında Finans Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır. Bülent Kiracıoğlu, 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla Vestel Şirketler Grubu Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Mehmet-Yavuz

(1982-Mersin) 2004 yılında Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2005 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Buzdolabı Ar-Ge Bölümü’nde Tasarım Mühendisi olarak başlayan Sn. Şafak sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Akustik Laboratuvar Sorumlusu, Senior Design Architect, Kalite Güvence Müdürü ve Ar-Ge Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2022 yılından bu yana Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sn. Şafak, 1 Ekim 2023 itibarıyla Buzdolabı Fabrikalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Mehmet-Yavuz

(1982 – İzmir) Serkan Balcı 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2006 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Çamaşır Makinesi Ar-Ge Bölümü’nde Laboratuvar Mühendisi olarak başlayan Sn. Balcı sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Laboratuvar Şef Mühendisi, Senior Design Architect ve Ar-Ge Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Çamaşır Makinesi ve Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı göreevine atanan Sn. Balcı yapılan bir organizasyonel değişiklik sonucu 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren görevine Çamaşır Makinesi Fabrikalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Serhat Tolga Sönmezn

(1981 – İzmir) Özgün Döşemeciler 2005 yılında Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2006 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Çamaşır Makinesi Ar-Ge Bölümü’nde Tasarım Mühendisi olarak başlayan Sn. Döşemeciler sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Yıkama Grubu Sorumlusu, Senior Design Architect ve Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikası Ar-Ge Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılında bu yana Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Sn. Döşemeciler, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Bulaşık Makinesi Fabrikası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Mehmet-Yavuz

(1978 - Diyarbakır) Mehmet Yavuz 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002-2004 yılları arasında Aykim Metal Sanayi ve Ticaret AŞ’de Kalite Güvence Sorumlusu olarak çalışmıştır. 2004 yılında Vestel Beyaz Eşya ailesine katılan Sn. Yavuz sırasıyla Çamaşır Makinesi Fabrikası, Bulaşık Makinesi Fabrikası ve Buzdolabı Fabrikaları’nda çeşitli görevler almıştır. Pişirici Cihazlar Fabrikası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini Ekim 2017 tarihinden itibaren vekaleten yürüten Sn. Yavuz, Şubat 2018 itibarıyla bu göreve aslen atanmıştır.

Funda Kuru

(1985 - Eskişehir) Funda Kuru 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Sırasıyla, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Enerji Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlamıştır. 2011 yılında, Vestel Beyaz Eşya Çamaşır Makinesi Fabrikası Ar-Ge departmanında Mekanik Tasarım Uzmanı olarak çalışmaya başlamış ve 2017 yılından itibaren, yeni kurulan Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikası'nda 2017-2020 yılları arasında Kurutma Sistem Tasarım Grubu Yöneticisi ve 2020-2023 yılları arasında da Ar-Ge Müdürü olarak görev yapmıştır. Sn. Kuru, 1 Ekim 2023 itibarıyla Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikası Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Caner Yıldız

(1980 - Tekirdağ) Caner Yıldız 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Buzdolabı Ar-Ge Bölümü’nde Tasarım Mühendisi olarak başlayan Sn. Yıldız sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Mekanik Tasarım Yöneticisi ve Senior Design Architect görevlerinde bulunmuştur. 2017 yılından bu yana Endüstriyel Tasarım Müdürü görevini üstlenen Caner Yıldız, 1 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Klima ve Termosifon Fabrikasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Evren Bal

(1980 - İzmir ) Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Evren Bal, Vestel Beyaz Eşya’daki kariyerine 2006 yılında Bulaşık Makinesi Fabrikası’nda Ar-Ge Mühendisi olarak başlamış, sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Tasarım Şef Mühendisi, Senior Design Architect, Ar-Ge Müdürü ve Komponent Alımlarından Sorumlu Satınalma Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Evren Bal 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet-Yavuz

(1981- İzmir) Turgay Büyük 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2005 yılında Vestel Beyaz Eşya’da Bulaşık Makinesi Ar-Ge Bölümü’nde Laboratuvar Mühendisi olarak başlayan Sn. Büyük sonrasında sırasıyla, Ar-Ge Laboratuvar Grubu Sorumlusu ve Senior Design Architect görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılından bu yana Teknoloji Geliştirme Müdürü görevini üstlenen Turgay Büyük, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Ar-Ge Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.